Létszámcsúcs a 7. kerület futónapján

A szombat délelőtt igencsak barátságtalanul indult, a reggeli 17 fokot a viharos szél gyorsan elfújta, áztató esőt és 12 fokos délelőttöt hozott a helyébe. Mire az esemény előkészületei befejeződtek, az eső is elállt, a hőmérséklet is 14 fokra emelkedett.

A városliget Versenyközpont 14 órától várta a nap futóit. Aki szurkolóként/kísérőként vagy nagyon korán érkezett, a Budai XI. Sportegyesület, Erzsébetváros és a BKV standjánál mulathatta az időt. A Sportegyesület idén is komplex állapotfelméréssel, erőnléti és egyéb egészségügyi tesztekkel várta az érdeklődőket, akik testzsírszázalékukról, általános erőnlétükről, hajlékonyságukról, fittségükről, immunrednszerük állapotáról és egyebekről kaphattak tájékoztatást. A népszerű tesztek mellett a látogatók részt vehettek az egyesület által bonyolított evezős ergométeres felméréseken, versenyeken is. A legkisebbek a gyermek foglalkoztatóban találhattak programot maguknak.
Az esemény forgatókönyve egységes sorminta szerint zajlott, Szalka Andi, a Gilda Max edzője bemelegítését egy futás, majd eredményhirdetés követte. Ezután újabb bemelegítés, futás és így tovább… Később a befutóknak a Naponta 3×3 program biztosította a frissítő almát.

Erzsébetváros mellé az idén 50 éves BKV is csatlakozott az eseményhez, így a korábban megszokott 3×1507 méteres váltó távja is változott, idén egy kicsit többet 1968 métert kellett futni fejenként, ezzel is ünnepelve a közlekedési vállalat 50 éves jubileumát. A versenyszámban több BKV-s csapat is indult, a futókat a cég elnök-vezérigazgatója, Bolla Tibor indította el, majd egy csapat harmadik futójaként ő is teljesítette a távot. Az abszolút első helyet a Mozgólépcső nevű csapat nyerte, alig több mint 20 perc alatt teljesítve a 3 kört. A hölgyek versenyében a Kis-Csirkék nyertek, idejük 21:48 perc. A női/férfi csapatok 1-3. helyezettjeit éremmel, a BKV jóvoltából egy ajándékcsomaggal, valamint Spuri Futóbolt vásárlási utalvánnyal, ezen kívül Erzsébetváros ajándékcsomagjával díjaztuk. a váltóban indulók között kisorsoltunk egy kerékpárt is, a szerencsés nyertes Kanabé Emese lett.

Ezután következett az 1507 méteres futás és gyaloglás, itt a hölgyeknél Zsámár Anna, a férfiaknál Szentkúti Péter szakította át elsőként a célszalagot. A több mint 1500 iskolai résztvevő nagy része ezen a távon állt rajthoz, így a közöttük meghirdetett mozgósítási verseny eredményhirdetésére is ekkor került sor. A legtöbb futót, 623 főt az Erzsébetvárosi Kéttannyelvű Általános iskola mozgatta meg, őket követte a Baross Gábor Általános Iskola 444 futóval, majd az Alsóerdősori Bárdos Lajos Általános Iskola és Gimnázium 248 fővel. Mindhárom iskola a 7. kerületből érkezett. Ők 100-70-30 ezer forint értékű sportszervásárlási lehetőséget nyertek, de Erzsébetváros jóvoltából a többi iskola sem távozott üres kézzel.

Az 5007 méteres futás rajtja előtt kisorsolták a már hagyománnyá vált kerékpárt, a szerencsés nyertes Tisza Viktória lett. A táv résztvevői már „melegben”, 15 fokban rajtoltak el.